piątek, 30 marca 2012

Relaksujący olejek do masażu - wiele zastosowańDziś powracam do solidnie już przetestowanych produktów z aromatella.pl

Opowiem o produkcie który pomimo tego że zalatuje lekko lawendą której nie lubię, to podbił moje serce.

Opis producenta:
Zrelaksuj się z naszym naturalnym olejkiem do masażu i kąpieli! Zawartość olejku lawendowego, szałwiowego i geraniowego skutecznie cię odpręży. By bezpiecznie stosować tak aktywne wyciągi z roślin na skórze, połączono je z olejem bazowym ze słodkich migdałów, dzięki czemu bezpiecznie wmasujesz je w skórę, która wchłonie dobroczynne składniki w mgnieniu oka!

Już w latach 60. odkryto głęboki związek pomiędzy poziomem stresu a zdrowiem fizycznym i stanem emocjonalnym. W rezultacie coraz więcej osób poszukiwało skutecznych technik relaksacyjnych - by radzić sobie z gniewem, napadami lękowymi, problemami kardiologicznymi, depresją, ogólnym samopoczuciem, bólami głowy, wysokim ciśnieniem, niską odpornością, bezsennością, wrażliwością na ból czy stresem.

Dzięki aromaterapii i używaniu olejków eterycznych wszystkie te dolegliwości i niepożądane stany można skutecznie łagodzić, zażywając relaksującego masażu czy kąpieli.

Zawarta w naszym olejku lawenda ma niezliczone, cudowne właściwości, a głównym z nich jest wspomaganie snu oraz ułatwienie relaksu zarówno ciała, jak i umysłu.

Szałwia jest uważana za niezwykle skuteczną w łagodzeniu napięcia mięśni, szczególnie w przypadkach, gdy to napięcie wynika ze stresu lub lęku.

Dodatek geranium, olejku pochodzącego z kwiatów, wzmaga cenne działanie antydepresyjne mieszanki i uprzyjemnia jej użycie, dzieki swojemu pięknemu aromatowi!

By skutecznie się zrelaksować, użyj olejku w wannie z ciepłą wodą, włącz spokojną muzykę i odpręż się. Możesz też wmasować olejek w skórę samemu, ale najlepiej, jeśli zrobi to ktoś bliski, jednocześnie masując twoje napięte mięśnie!

Rozetrzyj kilka kropel olejku w dłoniach, by go ogrzać i wmasuj w ciało powolnymi, okrężnymi ruchami - świetnie się wchłania, więc ta czynność będzie przyjemnością! Buteleczka z ciemnego szkła, chroniącego zawartość przed szkodliwym wpływem światła, wyposażona jest w dozownik, dzięki czemu użyjesz tylko tyle olejku, ile będzie potrzeba.

Gorąco polecamy nasze produkty do aromaterapii, które w naturalny sposób wspomogą walkę z codziennymi dolegliwościami i niedogodnościami lub będą doskonałym prezentem dla bliskich, którzy cenią naturę i jej dary!

Produkt ten nie jest lekiem i nie ma za zadanie wyleczyć jakiejkolwiek przypadłości. Producent nie ponosi odpowiedzialności za niewłaściwe stosowanie olejku. Przed użyciem zawsze należy przeczytać ostrzeżenie na buteleczce.

Pojemność: 50ml

Moja opinia:

Olejek jak to olejek jest tłusty, ale przyjemnie się go rozprowadza. Ciężko się go wydostaje przez firmowy dozownik dlatego też ja go wydłubałam i wylewałam bezpośrednio z butelki. 
Olejek jest dość gęsty, nie jest wodnisty jak oliwka dla dzieci, ale jednak to jeszcze nie żel. Tak czy siak przy dozowaniu należy uważać, bo już niewielka ilość wystarczy do masażu np. karku.
Dosyć szybko się wchłania, nie brudzi ubrań, ale zapach utrzymuje się dość długo, dlatego stosowałam go raczej tylko na noc albo jak nie musiałam wychodzić z domu, bo przyznać trzeba, że zapach jest raczej apteczny niż elegancki - aczkolwiek na pewno znajdzie swoich zwolenników.

Przede wszystkim używałam tego olejku do masażu i do kąpieli.
Jako że jestem kierowcą skutera i często mam problem z przewianymi mięśniami karku i barków to olejek ten dzięki zawartości ziół doskonale mi służył do zwalczania tych przykrych dolegliwości. Właściwie to tylko dzięki niemu przetrwałam bóle, bo doskonale je uśmierzał. I pomimo tego że lawenda była momentami nieznośna (ale ja ją wyczuję na kilometr) to jest to najlepszy z tego typu produktów jaki używałam.

Stosowany do kąpieli na pewno uspokaja i relaksuje pozostawiając skórę naolejowaną i odżywioną, jednakże tuż po kąpieli trzeba od razu porządnie wyszorować wannę, bo mocno osadza się na ściankach - no ale to raczej normalne.

Ostatnim zastosowaniem w jakim się sprawdził to zmiękczanie zrogowaciałej skóry na łokciach i kolanach. Dzięki olejkowi migdałowemu martwy naskórek mięknie i naprawdę łatwo go usunąć.

Czy kupiłabym go ponownie?

Tak  ale w innej wersji zapachowej, byleby nie było lawendy.

Cena olejku to 25 pln - olejek jest bardzo wydajny, więc myślę, że kwota jest adekwatna do wartości produktu.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za wszystkie komentarze :) Odpowiadam na nie tutaj - pod postem :)