piątek, 30 marca 2012

DIY - panterkowa kopertówka - instrukcja wykonania


Zdaję sobie sprawę z tego że panterkowe printy odchodzą już powoli do lamusa, jednakże ja całkiem niedawno przekonałam się do nich, więc nie mogłam sobie odmówić posiadania czegoś w ten uroczy wzorek. :)

Jak uszyć taką torebkę?

Potrzebujemy kawałek materiału o wybranej wielkości - ważne żeby miał mniej więcej proporcje 5:3
Oczywiście niezbędna będzie maszyna do szycia, nici, ostre nożyczki i... gruba tektura.


Kolejnym krokiem jest obszycie brzegów materiału tak aby nam się nie siepały i odwrócenie materiału prawą stroną do podłoża. Teraz składamy materiał do środka jak na obrazku na zakładkę i zszywamy same złożone brzegi. Uważajcie żeby nie zszyć obydwu stron - zszywamy tak aby powstało coś w rodzaju rękawa!Kolejnym krokiem jest odwrócenie rękawa na lewą stronę i zszycie dołu torebki. Odwracamy torebkę znów na prawą stronę. Następnie dopasowujemy prostokątne kawałki tektury tak aby wypełniły plecy i klapkę torebki. Podkładamy nie zszyty bok do wewnątrz i nicią dopasowaną do materiału zszywamy po samiutkim brzegu.


Teraz zszywamy torebkę pomiędzy tekturami uważając aby mniejszy prostokąt nie miał luzu, ale aby jednocześnie materiał nie defasonował się z powodu zbyt mocnego naciągnięcia. Ma po prostu pasować idealnie.
Składamy torebkę prawą stroną do środka i zszywamy boki. Składamy również tak aby dopasować materiał na plecach tak aby się dobrze układał na tekturze.


Ostatni krok to odwrócenie torebki na prawą stronę. Na klapie mocujemy uszytą z tego samego materiału kokardę - i gotowe!
Ufff... To moja pierwsza instrukcja. Mam nadzieję że przymkniecie oko na niedociągnięcia w wytłumaczeniu... Gdybyście miały jakieś pytania - to śmiało! :)


1 komentarz:

  1. Nawet nie wiesz jak się ciesze że wrócilaś! Oby już teraz wszystko było w porządku :)

    Ja tam nadal lubie panterkowe wzory ;)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za wszystkie komentarze :) Odpowiadam na nie tutaj - pod postem :)